Leica Zeno 20

Leica Zeno 20

  • Leica Zeno 20 je profesionální ruční navigace pro časté použití. Standardně poskytuje "LPIS" přesnost s využitím RTK DGPS korekcí. Je možno rozšířit až na "geodetickou" přesnost a integraci laserového dálkoměru pro méně přístupná místa. Intuitivní ovládání zajišťuje operační systém Android. S integrovanou aplikací Dropbox pro uživatelsky přívětivé prostředí a bezdrátový přenos informací mezi kanceláří a polem.
  • Cena základní sady (přesnost 50 cm): 119 000 Kč Pro další varianty vizte leták produktu ke stažení.

 Hlavní výhody

  • Intuitivní ovládání
  • Špičkový hardware
  • Kvalitní GNSS = až centimetrová přesnost
  • Volba operačního systému: Android nebo Windows
  • Gamtec = kombinace s laserovým dálkoměrem DISTO S910

Intuitivní ovládání

Navigace Zeno 20 je navržena tak, aby bylo její ovládání uživatelsky přívětivé. Ovládání připomíná svým stylem a logikou dotykové telefony, které v dnešní době již umí ovládat každý. Software je tak intuitivní, že přístroj stačí vybalit z krabice a začít používat.

Špičkový hardware

Zeno 20 vydrží náročné venkovní podmínky, garantuje odolnost proti vodě a prachu (stupeň krytí IP67). Měření je pohodlné za všech okolností. Navigace je vybavena dotykovou 4,7" obrazovkou z extra pevného skla Dragontrail, 8 Mpx fotoaparátem, výkonným dvoujádrovým procesorem a velkokapacitní baterií, kterou je možné vyměnit bez vypnutí přístroje. Pro komunikaci s okolím je navigace Zeno 20 vybavena Bluetooth, Wifi, USB konektorem, mikrofonem a reproduktorem. Zároveň má navigace ergonomický tvar a hmotnost menší než 900 g.

Kvalitní příjem GNSS

V Zeno 20 je integrována anténa a GNSS přijímač. Design celého přístroje je přizpůsobený co nejvyšší výkonnosti GNSS přijímače. V nabídce jsou varianty s různou přesností dle možností příjmu L1, L2, GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo a RTK korekcí. Zeno 20 tedy může dosahovat od metrové až po centimetrovou přesnost. Tím se dostává mezi špičkové ruční navigace. Dále je možné připojit externí anténu, která s navigací komunikuje přes Bluetooth, takže vám při měření nebudou překážet žádné kabely.

Nový software

Leica vyvinula nové programy Zeno Mobile a Zeno Connect. Zeno Mobile zajišťuje snadný a efektivní sběr dat až s centimetrovou přesností. Je kompatibilní se Zeno Office a většinou geoinformačních systémů. Zeno Connect zprostředkovává přesnou GNSS polohu i dalším Android aplikacím. V Zeno 20 můžete tedy použít libovolnou aplikaci a pracovat s přesnými souřadnicemi.

Gamtec

Gamtec je revoluční propojení Zeno 20 s laserovým dálkoměrem Disto S910. Umístěním obou přístrojů na jeden stativ získáte možnost měřit přesnou GNSS polohu a zároveň úhly a délky. Body, které změří DISTO, se uloží v Zeno 20. Díky tomu můžete měřit i vzdálené nebo nedostupné body.

 

Galerie ruční navigace Leica Zeno 20

Externí anténa zvyšuje přesnost Gamtec = kombinace s laserovým dálkoměrem DISTO S910

 

  

 

Video: Přehled možností ruční navigace Leica Zeno 20