Novinky a zajímavosti z AGRI-PRECISION

Na tomto místě najdete aktuality z našeho oboru a z naší firmy, která se specializuje na monitoring zemědělských strojůGPS navigace pro zemědělstvíautopiloty zemědělských strojů.

Nová generace autopilotů Raven RS1

RS1Během letošního jara jsme nainstalovali již několik systémů nové generace autopilotů Raven s kompaktní jednotkou Raven RS1, která v sobě integruje více komponent v jednom zařízení a snižuje tak výrazně množství kabeláží. Pro traktory s fabrickou přípravou je instalace výrazně jednoduchá a umožňuje velmic jednoduhé přemisťování mezi stroji samostným uživatelem. V jednotce jsou integrovány pokročilé algorytmy řízení strojů, které zejména při velmi pomalých a velmi vysokých rychlostech výrazně přečí dostupnou konkurenci na trhu.

Jednotka řízení RS1 v sobě slučuje veškeré komponenty kromě monitoru, tedy GNSS anténu a přijímač, náklonoměr a gyroskopy, řídící jednotku autopilotu a datamodem Slingshot. Instalace na traktor s fabrickou přípravou tedy znamená napojení jednotky RS1 na traktorovou kabeláž na střeše a napojení monitoru CR7 nebo CR12 na traktorový konektor v kabině. Je samozřejmě možné instalovat i na stroje bez přípravy pomocí doinstalace hydraulického ventilu nebo elektrovolantu.

Díky integraci všech komponent v jednom včetně datamodemu, umožňuje tato nová jednotka velmi pokročilé způsoby vzdálené diagnostiky a možnosti proaktivního servisu.

RS1 - vše v jednom

RS1 - instalace

RS1 - instalace na CASE Magnum steer ready

RS1 - instalace na Fendt Varioguide ready

 

Nová navigace Raven CR 12

CR12 Rx-job_metricPo loňském úspěšném uvedení na trh střední řady monitorů Raven CR7, doplnila firma Raven řadu navigací i o velkého bratra CR12. Můžeme tak nyní nabídnout střední a velmi pokročilý monitor s jednotným způsobem ovládání, operačním systémem a formáty dat. Obě verze jsou ISOBUS kompatibilní a umožňují tak plnohodnotné zobrazení a ovládání ISOBUS nářadí, jako je vypínání sekcí, variabilní aplikace atd. Standardní funkcí je možnost vzdáleného servisu a vzdálený přenos variabilních map aplikace. Navigace CR7 i CR12 je plně připravená pro český trh včetně kompletní české mutace, kompatibility s LPIS atd.

Číst více...

Vzdálený servis navigací a monitoringu strojů

ServisAby GPS technologie plnily přesné požadavky zákazníka, tak je třeba často individuální přístup, úpravy a vývoj na míru. Následně profesionální podporu pomocí funkce vzdáleného servisu, pomocí které se připojíme k vašemu monitoru v době kdy potřebujte a kdy je třeba řešit problém. Tyto technologie jsou již dlouhou dobu standardní službou pro naše zákazníky, zatímco pro mnohé jiné firmy v oboru je to stále sci-fi. Nahlédněte, jak to u nás vypadá, když potřebujete rychlou pomoc s navigací nebo monitoringem.

 

PF 2019

PF 2019

Děkujeme všem zákazníkům a obchodním partnerům za projevenou důvěru. Přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků. Do nového roku vyražte tím správným směrem a zejména rovně a precizně.

Team pracovníků AGRI-PRECISION s.r.o.

Den precizního zemědělství RAVA

RAVAPro naše zákazníky připravujme stále něco nového. Proto jsme se rozhodli uspořádat spolu s partnery „Den precizního zemědělství“. Akce se uskutečnila díky společnosti RAVA zemědělský podnik, spol. s r.o. v Křenicích, která nám poskytla zázemí – halu pro teoretickou prezentaci jednotlivých technologií a pozemek pro praktické ukázky.

Zákazníky jsme seznámili s novinkami v našem portfoliu a s možnostmi, které jim moderní technologie nabízejí. Precizní zemědělství se neobejde bez spolehlivého a přesného autopilotu. Zákazníkům jsme představili horkou novinku na trhu, polní monitor RAVEN CR12 a anténní jednotku RAVEN RS1, které doplnily již na trhu dobře známé produkty polní monitor RAVEN CR7, RAVEN Viper 4+ a antény RAVEN 500s a 600s.

Uživatelské prostředí v monitoru RAVEN CR12 je již dobře známé z menšího sourozence CR7 a rozšiřuje možné využití monitoru o další funkce, jako je např.:

 •       Řízení variabilní dávky až 5 produktů
 •       Řízení nářadí (dostupné od 2019)
 •       SideShift – posuvný závěs
 •       Twin-disc – řídící disky
 •       AutoPlough – řízení záběru variabilních brázdových pluhů
 •       OnlandPlough – řízení záběru variabilních on-land pluhů
 •       Jízda dle rastru (např. zakládání pokusných parcel, výsadba sadů/vinic)

Horkou novinkou je i anténní jednotka RAVEN RS1, která sdružuje do jednoho balení funkce:

 •       Dvou frekvenční antény (příjem GPS i GLONASS)
 •       Slingshot – modem umožňující příjem korekcí RTK, vzdálený přenos dat a vzdálený servis
 •       Jednotka náklonoměru
 •       Jednotka automatického řízení

Anténní jednotka RAVEN RS1 zjednodušuje instalaci, usnadňuje přenášení mezi stroji a je plně kompatibilní s monitory RAVEN CR7, RAVEN CR12 a RAVEN Viper 4+ ROS.

Během prezentace jsme ukázali hlavní rozdíly mezi pasivním a aktivním vedením stroje. Aktivní řízení nářadí je takový způsob, kdy pomocí akčních prvků – řízený závěs (tažená nářadí), posuvný závěs (nesená nářadí) nebo řídící disky (tažená i nesená nářadí) – aktivně vedete nářadí v dané linii a dosahujete tak nejvyšší přesnosti práce i pro následné operace.

Českým zemědělcům již druhým rokem nabízíme možnost měření stavu půdy pomocí půdního skeneru Topsoil Mapper od rakouské firmy Geoprospectors. Během prezentace a praktické ukázky se návštěvníci mohli seznámit z jeho velkým přínosem mapování stavu pozemků a nově s možností automatické variabilní regulace hloubky nářadí dle půdních podmínek.

Během prezentací jsme představili také možnosti korekčních signálů. První možností, jak zvýšit přesnost práce a zvýšit výkonnost soupravy, je využití satelitního korekčního signálu RAVEN GS Satellite s přesností +/-3,8 cm.  Pro práce vyžadující ještě vyšší přesnost, např. setí širokořádkových plodin, technologie Striptill, máme v nabídce také vlastní korekční signál Agri-Precision RTK NET s přesností +/- 2 cm dostupný jak pro modemy RAVEN Slingshot za cenu 15.000 Kč/zařízení/rok, tak i pro ostatní modemy za cenu 19.000 Kč/zařízení/rok.

Program byl doplněn i o přednášky a praktické ukázky strojů a technologií partnerů akce VARISTAR a AGRIMACHINES.

Babí léto nám dopřálo krásného slunečného počasí, takže nebránilo nic ani praktickým ukázkám na poli. V akci zákazníci mohli vidět a na vlastní kůži si vyzkoušet:

 • Řízení brázdového pluhu pomocí GPS – technologie RAVEN AUTOPLOUGH
 • Aplikace digestátu pomocí technologie Strip-till – stroj řízen autopilotem RAVEN Viper 4 v přesnosti RTK NET +/-2cm
 • Aktivní řízení nářadí – secího stroje – pomocí řízeného závěsu – RAVEN PROTRAKKER
 • Půdní skener Topsoil Mapper a variabilní regulaci hloubky dlátového pluhu
 • Variabilní aplikaci hnojiv pomocí monitoru Raven CR7 a ISOBUS rozmetadla

IMG 1534

2018-10-09 16.18.06-12018-10-10 13.19.01-1

2018-10-10 13.49.41

 

 17 RS1c17 RS1dCR7 front_RE4IMG 20181010_132353IMG 1567IMG 1525 

TOPSOIL Mapper - regulace hloubky podrývání

IMG 20180822_140814Po sérii loňského měření půdních vlastností pomocí zařízení Topsoil Mapper jsme nyní zprovoznili i další úroveň tohoto zařízení -  automatickou regulaci hloubky zpracování půdy dle dat získaných z tohoto sensoru přimo při práci na poli bez nutnosti zpracování dat v počítači. 

Sensor Topsoil Mapper průběžně snímá půdní vlastnosti (elektrická vodivost, hloubka utužené vrstvy, druh půdy, vlhkost) a dle přednastavených parametrů reguluje hloubku zpracování přesně dle podmínek, jaké jsou v dané lokalitě ideální. Obsluha nastaví rozmezí hloubky ve kterém chce pracovat. Sensor poté vyhodnotí, zda je v dané lokalitě nutné pracovat v maximální hloubce, nebo je možno pracovat mělčeji a přitom dělat agronomicky stejně užitečnou práci. Při hrubých propočtech, kdy s 1cm hloubky zpracování nám narůstá spotřeba o 1 l/ha a stejně i opotřebení radliček, tak se dostáváme na možnosti velmi vysoké úspory nákladů na hektar.

Zařízení jsme zprovoznili v kombinaci s traktorem Claas Xerion a kypřičem Vaderstad Cultus. Jako zobrazovací monitor sloužila navigace Raven CR7 ISOBUS. Zařízení je možno nainstalovat na jakýkoliv kypřič/podrývák, který má hydraulicky regulovatelnou hloubku práce. Na druhu traktoru omezení nejsou.

I nadále provádíme měření půdních vlastností samostatným vozidlem formou služby.

2018-08-31 14.13.48-1IMG 20180822_133117IMG 20180822_150358

2018-08-22 14.48.062018-08-22 14.47.5420180730 150030

TillageD2I

rWTC 

Ruční GPS pro vyměřování půdních bloků

South 760Potřebujete po žních překontrolovat hranice půdních bloků, vytyčit nové bloky, erozní a ochranná pásma? Připravili jsme pro vás sortiment ručních GPS pro vyměřování a kontrolu půdních bloků. V naší nabídce naleznete produkty firmy SOUTH s velmi zajímavým poměrem výkon/cena a dále vysoce profesionální zařízení od firmy LEICA. Se všemi zařízeními vám odborně poradíme, pomůžeme zprovoznit a nastavit a zaškolíme.

SOUTH 750/760 od 59.000,-Kč bez DPH

LEICA ZENO 20 od 119.000,-Kč bez DPH

 

 

 

 

Řešení na míru

Nebojíme se nových výzev.
Inovujeme a vytváříme řešení na základě vašich požadavků

nezávazně poptat řešení na míru