Automatické řízení secího stroje dle GPS pro Challenger MT800

Challenger MT865E a Horsch a Raven Viper 4 RTKUjíždí vám secí stroj na svahu? Máte poté vynechávky, nebo je nutno razantně snižovat záběr? Máme pro vás řešení. Zvládáme řídit jak traktor, tak i secí stroj tak, aby oba jeli přesně po definované linii nebo křivce. Přesnost RTK 2,5 cm je samozřejmostí. U traktoru Challenger MT800E jsme tuto technologii plně integrovali do elektroniky traktoru a dotáhli tak k úplné dokonalosti.

 

Autopilotem Raven Viper 4 řídíme traktor a poté dle druhé antény i secí stroj. K řízení secího stroje využíváme výkyvnou tažnou lištu, která je na traktoru standardně hydraulicky ovládána. Ovládání jsme plně integrovali do elektroniky traktoru, takže v traktoru nejsou žádné viditelné komponenty navíc.

Proč řídit secí stroj samostatně? K ujíždění secího stroje a i kultivátorů dochází již při velmi nízké svažitost. Již při svažitosti od 2° vidíme odchylku secího stroje kolem 5 cm, při 8°svažitosti to je velmi často 20-30 cm. Pokud chceme aby záběry na sebe opravdu navazovaly a chceme následně používat postřikovač v kolejových řádcích s autopilotem, je nutno aktivně řídit secí stroj.

Použitá technologie:

  • Technologie od našeho dodavatele firmy Raven. Navigační monitor Raven Viper 4 RTK, korekční signál RTK NET (2,5 cm)
  • Náš vlastní vývoj při integraci ovládání řízení nářadí do elektroniky traktoru.

Standardní výkyvná lišta traktoru

Širokovýkyvná lišta, hydraulicky ovládaná - integrováno do hydrauliky traktoru

Secí stroje nutno vybavit jen druhou GPS anténou

Popis ukazatelů na monitoru Raven Viper 4