RAVEN Envizio RTK provádí technologii StripTill

striptill 01Naše navigace Raven Envizio Pro RTK prováděla zakládání porostu kukuřice technologií zvanou StripTill, tedy pásové zpracování půdy a následné setí do těchto pásů v podniku ZD Krásná Hora nad Vltavou a.s. na Příbramsku. Podnik je jedním z prvních v ČR, který se touto technologií intenzivně zabývá a po neúspěšných pokusech s jinými navigacemi oslovil naši firmu s požadavkem na řešení problému.

striptill 02Osadili jsme traktor JD 7730 systémem Raven Envizio v nejvyšší přesnosti RTK. O příjem RTK signálu se stará modem Raven Slingshot, který se ve velmi složitých a členitých podmínkách velmi osvědčil. Nejdříve bylo pomocí autopilotu provedeno pásové zpracování půdy s přihnojením pomocí stroje Kuhn Striger. Následně bylo prováděno setí kukuřice přesně do těchto zpracovaných pásů opět pomocí autopilotu Raven.

Složitost obou operací zvyšuje skutečnost, že se provádí v kopcovitých podmínkách a při použití navigačních křivek dle hranic parcel místo přímých linií. Technologie se uplatňuje na erozně mírně ohrožených pozemcích kdy díky této technologii je umožněno pěstovat kukuřici i zde a rozšířit tak lokality pro pěstování této plodiny.

striptill 03striptill 04striptill 05striptill 06